Dawnie | Oroniel15 | Metal

Bílá nemusí být zdrojem světla.

Květen 2012

Vandr - Cimburk

21. května 2012 v 20:21 | Asdachiel |  Středověk a fantasy
V pátek odpoledne jsem se svojí usárnou, na kterou jsem sakra pyšnej (jednak, že ji vůbec mám a jednak, že ji umím zabalit), vyrazil směr Koryčany, zastávka Autoservis. Vystoupil jsem a vydal se kolem koupaliště, campingu a přehrady na Cimburk, kam jsem vystoupal po lesní pěšině. Hned u pokladny jsem byl uvítán místním dobrovolníkem ze sdružení Polypeje (zdravím Ramba) :-D), jehož členové hrad opravují. Rázem ke mně přispěchal druhý, prohlídl si mé ruce a se slovy "Takovou veliksot rukavic máme. Dobrovolníka poznám na první pohled." se začal smát (zdravím Rašila :-D). Po představení se jsem byl ubytován na hradní baště a následovala práce.

V sobotu ráno byla zažehnuta kovárna a spolu s dalším mladistvím dobrovolníkem jsme několik hodin krotili oheň a železo. V poledne jsem vyrazil z Cimburku do Koryčan, kde jsem se setkal s bratrancem a zavedl jsem ho na hrad. Tam jsem si vzal svoji usárnu a vyrazili jsme na průzkum okolní krajiny. Místo k sobotnímu přenocování jsme si vybrali kousek od studánky U Mísy a vrátili se zpět na hrad, kde jsme se připojili k ostatním, kteří již pylně pracovali. Večer se opět rozjela kovárna a tentokrát jsme tam byli kováři tři. Spolu s kovárnou jsme zažehli i ohniště, opekli buřty, popovídali si a odebrali se do lesa ke spánku, přičemž na dobrou noc nám tam chrochtalo, dupalo a rylo divoké prase.

Ráno jsme si podělili snídani, napili se ze studánky a vyrazili opět na hrad, kde jsme se už jen tak poflakovali. Dopoledne jsme na ohni opekli špízy, nacpali si břicha, a když se s námi posádka hradu rozloučila s humorem, a Rambo se slovy "Jestli se tu znovu neukážete, tak si vás najdu!" jsme vyrazili na zastávku do Koryčan a autobusem zpět domů.

Pochva na dýku

15. května 2012 v 20:16 | Asdachiel |  Středověk a fantasy
Už docela dost dlouho mám doma dýku a před pár dny jsem se rozhodl vyrobit na ni "futrál". Rozhodl jsem se pro pochvu s dřevěným jádrem, potaženou kůží. Vzal jsem si dvě, asi půlcentimetru tlustá, prkýnka, tužku, pilku na dřevo a pilník na dřevo. Patřičně jsem nakreslil tvar pochvy podle dýky, pilkou vyřezal požadovaný tvar a drobné nesrovnalosti zarovnal pilníkem. Dneska jsem ty dvě prkýnka slepil k sobě a stáhl gumičkama, aby se to správně spojilo. Jako lepidlo jsem použil kanagon, neboť je to pouze provizorní ochraný obal, aby bylo přenášení dýky o stupeň bezpečnější. Jinak tu na mém blogu běží anketa zabívající se otázkou zda používat výhradně přírodní materiály, respektive jak moc zachovávat dobovou věrnost středověku v otázce materiálu a metod ve vztahu s obtížností takového počínání. Zítra večer snad bude čas, abych se pokusil potáhnout pochvu kůží.

Výstroj

15. května 2012 v 0:26 | Asdachiel |  Středověk a fantasy
Pomalu, ale jistě si dávám dokupy výstroj na šerm. Většinu z toho si chci vyrobit vlastnoručně nebo s pomocí rodiny a blízkých přátel. Už jsem se pustil do pochvy na dýku (abych natrénoval na pochu na meč), ale jediná věc která by mohla být problém je lepidlo a sehnání kůže. Potřeboval bych poradit, jak si vyrobit přírodní lepidlo na dřevo a kde sehnat kůži na pochvu. Dále bych si chtěl vyrobit nýtovanou kroužkovku, ale zcela jsem nepobral "stříhání drátu přes kroužek" a jak si k tomu upravit nůžky na drát. Mám v rodině minimálně dva kováře, ale bohužel je skoro půl jedné v noci a já si na to vzpomenu skoro vždy až pozdě. Pokud máte s čímkoliv z toho nějaké zkušenosti, zajímavé publikace (knihy, brožury atd.) nebo něco podobného, prosím, ozvěte se.

Vleče se to

14. května 2012 v 16:55 | Asdachiel |  Středověk a fantasy
Svůj vysněný meč jsem si objednal již 2. května a stále mi nedošel, což mě začíná deptat. Už se nemůžu dočkat až ho poprvé budu mít v ruce, až si s ním poprvé zašermuju a až si na něj vlastnoručně vyrobím pochvu. Zatím mě alespoň utěšuje, že přes víkend jedeme s partyjou na hrad Cimburk, na což se už nesmírně těším. Pokud by nějaký fanoušek šermu či fantasy chtěl jet s náma, může :-) Ale i to je docela daleko, takže si zatím vybírám svoji první dýmku :-)

Skyrim - Dovahkin

10. května 2012 v 19:49 | Asdachiel |  Středověk a fantasy
Když jsem se dneska kolem šesté vrátil z šermu, nechtělo se mi ještě moc učit, protože jsem dneska dostal dvakrát mečem napřímo po hlavě, přičemž po druhé ráně se objevila boule a pár kapek krve (hold sem špatně odsekl no (= ), brouzdal jsem si tak po internetu a našel úžasné video, které můžete zhlédnout zde.

Víkend ve srubu

7. května 2012 v 0:53 | Asdachiel |  Články
Tak jsem byl přes víkend ve srubu bez elektřiny a tekoucí vody s partou kamarádů. Bylo nás tam celkem 4 a lepší už to být nemohlo. Vyprávěli jsme si, procházeli se po lesích a kopcích, vařili si, večer pozorovali měsíc a hráli dračí doupě. Byla to již několikátá výprava a vypadá to, že se nám parta začíná pomalu formovat do nějaké ustálenější podoby, neboť do teď měla pouza dva stálé členy, avšak teď už to vypadá na 4 až 6. Dobrý začátek, nemyslíte? :-)

Kdo vlastně jsem?

3. května 2012 v 23:26 | Asdachiel |  Články
To je správná otázka, ale odpověď na ni není tak jednoduchá a jednoznačná. Sheldon Cooper by pravděpodobně odpověděl, že Homo Sapiens neboli člověk moudrý.
Jmenuji se Adam a studuji na Arcibiskupském gymnáziu, což přesně určuje z kama pocházím, neboť jsou pouze dvě v republice a z Prahy rozhodně nejsem. Mezi moje koníčky patří historický šerm, fantasy, sci-fi, bojová umění, tramping, čtení, psaní, kreslení, křesťanství, energie, magie, kineze a Tajemství. Je toho strašně moc, tohle je jen takový základ.

Středověká výstroj

2. května 2012 v 14:31 | Asdachiel |  Středověk a fantasy
Požádal jsem otce, jestli by mi koupil meč a on řekl, že se rozmyslí a řekne mi ve středu, mno a dnes je středa, takže snad se poštěstí a jedenapůlručka bude napůl doma :-) Snažil jsem se samozřejmě chovat co nejlépe, všechny úkoly jsem se snažil plnit hned a na výbornou, takže uvidíme.
Rozhodl jsem se, že pochvu si vyrobím sám, dřevo a nástroje už pravděpodobně mám jisté, ale ještě mi chbyí kůže - hlazená hovězina. Snad to dopadne lépe než s lukem, který sice střílí, ale jen asi 50 metrů :-D

Návrat pomocí PSI

1. května 2012 v 0:13 | Asdachiel |  Články
Po dlouhé odmlce se konečně vracím zpět ke svému blogu a začnu ho dávat do kupy. Nuže, první článek je tu!

Dnes večer jsem opět trénoval PSI kouli, tedy kouli tvořenou energií. A konečně jsem ji viděl v barvě! Byla tmavě rudá, jako krev, smísená s černou. Chvilku jsem seděl a soustředil se, ale nic se nedělo. Už jsem to chtěl zabalit, ale najednou jsem uviděl červenou tečku. Bál jsem se, že mě šálí zrak, jenže se to postupně zvětšovalo až z toho byla slabě zářící koule velikosti asi tak meruňky. Pomalu to začalo slábnout, snažil jsem se to udržet a opravdu to sice ještě chvilku svítilo, ale pak to bliklo a začalo to slábnout, tak jsem to rychle hodil proti stěně, ale nic se nestalo, žádnou barevnou šmouhu jsem neviděl. Ovšem když jsem splácl dlaně k sobě, tak byli úplně horké..